Zájmové kluby naší školy

Tabulka se seznamem zájmových klubů naší školy k shlédnutí zde.Zde Vám píšeme několik stručných slov o zájmových klubech naší školy, které můžou studenti po libosti navštěvovat.

Čajový klub

Do tohoto spolku chodí ti, které zajímá nejen pití čaje jako velice dobrého a rozšířeného nápoje, ale i ti, kdo se chtějí dozvědět o jeho historii, původu, přípravě, čajové kultuře a prostě o všem, co s čajovnictvím souvisí. Součástí "čajování" je i degustace vybraných druhů čajů a mlsání zákusků, které členové sami "utvoří". Poslouchají se různé melodie hodící se k čaji, čte se poezie, diskutuje se...

Klub znakové řeči

V první polovině školního roku 2004/2005 byl na naší škole také přístupný Klub znakového jazyka. Ač netrval dlouho, každý se zde mohl naučit nejen základům znakové řeči, ale i o neslyšících jako skupině lidí a možnosti komunikace. A to byste měli vidět to ticho, když se mluvilo... :)

Sportovní kluby a turnaje

Aby nechyběly sporty a kvůli velkému zájmu právě probíhá celoškolní liga florbalových týmů. Dvakrát týdně jsou organizovány zápasy studentů, ale i někteří vyučující si rádi zahrají tuto oblíbenou hru. Sportovci se pravidelně scházejí v tzv. Klubu míčových her.

A nejen tento sport se u nás těší oblibě. Je pořádáno několik turnajů, například turnaj ve stolním tenise či badmintonu a několik dalších sportovních činností.

Keramická dílna

Dále zde máme klub zaměřený na práci s keramikou a její výrobu na hrnčířském kruhu. Lidé, kteří do tohoto klubu zavítají, se naučí pracovat s hlínou a sami si budou moci prakticky vše vyzkoušet.

Filmový klub

Asi jedním z nejvíce navštěvovaných klubů se stal klub filmový. Zde měsíc od měsíce sledujeme hodnotné filmy a také vedeme diskuse na téma filmů, herců a všeho co s tímto zájmem souvisí. Podařilo se dokonce na jedno promítání pozvat známého českého herce Ivana Trojana, který ještě doplnil naš již tak plně funkční klub.

Divadelní klub

Organizován studenty osobně se pravidelně schází studenti se zájmem o herectví a divadla. Zkoušejí nové hry, které prezentují na školním divadelním festivale - Den pro dobré slovo.

Klub latiníků

Pod vedením znalého profesora tohoto jazyka probíhá výuka latiny, na kterou není v běžném rozvrhu prostor.

Šachy

Scházíme se každý čtvrtek ve 14,15h ve studovně (učebna 07) klub je určen pro hráče i začátečníky
Boris Kubíček

Psaní na PC všemi deseti

Tento kroužek navštěvuje asi 15 studentů z různých tříd gymnázia. Učí se podle počítačového programu ATF a podle učebnice pro první ročník obchodní akademie. Výuka probíhá jednou týdně od sedmi hodin ráno, protože jinak nejsou volné počítačové učebny. Cílem je naučit se psát tak, abychom nepoužívali jen ukazováčky, ale všechny prsty.
J. Vyšínová

Pěvecký sbor

Schází se každou středu od 14 do 15 hodin, má asi 20 členů a náplní těchto hodin je příprava na různá vystoupení ( školní i veřejná ), jako např.: Městská akademie, Vánoční vystoupení, Nota D, Music-fest........
M. Hrdinová

Taneční kroužek

Funguje už třetím rokem. Máme za sebou rokenrol, kankán, latinu, moderní tanec a právě jsme se pustili do funky a hip hop. Všechna vystoupení jsou skupinová, takže šanci vystupovat má každý. Můžete nás vidět na kralupské "Akademii", Mikulášském aerobiku, Vítání prázdnin a jiných společenských akcích. Stálými členkami jsou studentky 3.G. Choreografie připravuje Petra Klozová.

Sportovní hry a Florbalová liga

termín konání: každou středu od 14:00 - 15:30 + pátek 7:00 - 8:00 + dle volných termínů v tělocvičně V rámci tohoto kroužku se odehrávají nelítostná klání v různých míčových, probíhá zdokonalování individuální techniky v různých hrách a samozřejmě objevování skrytých lákadel nových míčových her. Hry, které se hlavně hrají jsou florbal, volejbal , basketbal ...Pod hlavičkou míčových her je zastřešena nejmasovější společná akce, která se koná na naší škole a to florblová DG liga.
Míša Mára

Fotoklub

Fotoklub má sedm stálých členů a několik externistů.Studenti se v průběhu naučí zpracovávat negativy a dělat černobílou fotografii.Ve škole je k dispozici vybavená fotokomora, základní fotografické papíry a chemikálie. Schůzky nemáme pravidelně,scházíme se podle potřeby konzultovat nafocený materiál.
Z. Knoppová