8. LEDNOVÝ UNDERGROUND v Kralupech nad Vltavou (15.-16.1.2010)

S blížícím se koncem roku nastala doba intenzivních příprav dalšího ročníku kralupského festivalu „LEDNOVÝ UNDERGROUND – hudba napříč žánry“, jehož 8. pokračování proběhne v Kralupech 15. a 16. ledna 2010. Festival si během uplynulých sedmi ročníků získal velice dobrý kredit, mediální ohlas a pozornost veřejnosti.

Páteční („předkrmový“) večer 15.1. od 20 hodin se odehraje v komornějším prostředí divadelní klubovny DS Scéna - v plánu jsou zde 4 koncerty - účast přislíbil např. legendární písničkář Vladimír Václavek z Brna nebo originální kytarista a zpěvák Kititi z Konga.

Hlavní festivalový den proběhne v sobotu 16. ledna v KD Vltava od 16 hodin a těšit se můžeme na min. osm koncertů rozmanitých žánrů s výrazným mezinárodním rozměrem - od jazzu, přes klezmer, rock, šanson až po world music a ska – účast přislíbil např. FAST FOOD ORCHESTRA, JAN BUDAŘ A ELIŠČIN BAND, kubánský orchestr SANTY Y SU MARABÚ, hudebně-divadelní (a opravdu multikulturní) formace ALLSTAR REFJÚDŽÍ BAND, klezmerská KLEC a řadu dalších skvělých muzikantů. Doprovodným programem budou již tradiční projekce hudebních filmů v kině Vltava. Hlavní pořadatel festivalu Společnost pro rozvoj Dvořákova gymnázia, o.p.s. touto cestou děkuje za podporu všem stávajícím i potencionálním partnerům a příznivcům této ojedinělé kulturní akce. (Výtěžek z festivalu bude využit na podporu vzdělávacích aktivit na spolupořádajícím gymnáziu.) V případě zájmu o podporu resp. partnerství festivalu LU 2010 kontaktujte prosím Filipa Voláka (produkce a dramaturgie festivalu) na volak@dg.kralupy.cz. Festivalové stránky LU viz www.kralupy.cz/lu.

Filip Volák

Foto: Bude i na 8. ročníku kralupského festivalu LEDNOVÝ UNDERGROUND opět plný sál? To záleží mj. i na sponzorech a podporovatelích této nevšední kulturní akce…